startloadcreateillustratesharefinish

Lae oma teekonnad üles

Käisid metsas jooksmas? Perega jalutamas? Seiklemas või pikemal reisil ning tahaksid nüüd oma GPS'i poolt salvestatud teekonda ka sõpradega jagada? Rohkem ei ole vaja otsida. GeoApe.com on sõna otseses mõttes selle jaoks loodud. GeoApe'i on võimalik teekondi lisada kolmel moel:

  • Lae GPS-i logifail portaali
  • Koosta teekond olemasolevatest teekondadest
  • Joonista teekond kaardile

GeoApe tunnistab kahte enamlevinumat GPS-i failiformaati: GPX (GPS Exchange format) ja KML (Keyhole Markup Language). Ehki erinevad Earth rakendused (nt. Google Earth) kasutavad reeglina KML failiformaati, oleks GeoApe kontekstis kasutada siiski pisut mahukamat GPX, mis sisaldab teekonna kohta rohkem andmeid ning mille abil on võimalik pakkuda rohkem kaardile funktsionaalsust (nt graafikud, piltide lisamised teekonnale jpm).

Samuti on võimalik koostada uus teekond enda Olemasolevatest teekondadest. Teekonna loomise juhendit kasutades on võimalik tekitada uus teekond mõnest üksikust teelõigust olemasolevas teekonnas või kombineerida erinevates teekondades olevatest teelõikudest kokku ühe suure teekonna.

Kui aga majapidamises ei ole GPS'i või tegemist on uue reisi planeerimisega, on võimalik GeoApe's ka teekond käsitsi joonistada. Selleks saab kasutada teekonna loomise juhendis olevat kaarti ning hiire abil märkida peale punktid, mida loodav rada kindlasti läbima peaks.

Kolm erinevat moodust aga ei tähenda, et neist peab tingimata ainult ühe valima: kuna teekond koosneb mitmest erinevast rajalõigust, võib raja loomisel kasutada kõiki kolme meetodit korraga.
© GeoApe.com 2008-2024